Як починаються проблеми з зайвою вагою та самопочуттям

Світом керує любов, а нашім настроєм та самопочуттям протягом дня керує більш прозаїчна річ - це концентрація цукру в крові людини. Норма для здорової людини складає 72-108 мг/дл.

Однією з причин проблеми зайвої ваги є звичка пропускати сніданок, та зазвичай надолужувати згаяне ввечері, що призводить до порушень травлення. Пізня рясна вечеря призводить до того, що вранці концентрація цукру може дорівнювати не менше як 90-95 мг/дл, тоді їсти вранці не хочеться. Голод прийде трохи пізніше, але у вас вже не буде можливості отримати корисну, збалансовану їжу.
І ось вже через пару годин концентрація цукру різко падає. При низькому рівні цукру людина відчуває себе більш неспокійно, роздратовано і втомленою. Найгірше почуваються люди, у яких концентрація цукру падає до рівня 40 мг. Організм терміново потрібно нагодувати, і що ж ми найчастіше даємо йому - перекус, чашка кави або чаю з булочкою( печевом, та таке інше).

Чому ми так прив'язані саме до такої їжі - переробка в глюкозу максимально швидка, а швидке надходження енергії миттєво активізує центри задоволення в головному мозку і ми відчуваємо позитивні емоції. Така їжа по суті має наркотичний ефект і викликає сильне звикання.
На раптове підвищення концентрації цукру в крові організм реагує моментально різким викидом гормонів, в першу чергу інсуліну - відбувається сверхкомпенсация. Саме тому через деякий час після солодкої їжі ми швидко починаємо відчувати почуття голоду, концентрація цукру в крові падає нижче норми. В результаті такого харчування спостерігається сонливість, запаморочення, втома, головний біль, дратівливість. Хочеться з'їсти що-небудь солодке.
Стрибкоподібна зміна концентрації цукру в крові веде до захворювань: діабет, хвороби серця, закупорка артерій, захворювання нирок, ожиріння, порушення імунітету, артриту, алергії. Інсулін дуже сильний гормон і одна з його функцій - видаляти з крові надлишковий цукор, даючи команду печінці переробляти його в жир.

В процесі еволюції склалося так, що організм запасає всю глюкозу, не пропускаючи ні молекули.
Особливо схильні до таких перепадів жінки. Оскільки вони не мають запасів глікогену, тобто глюкози в м'язової тканини і печінці. Тому вони не можуть довго вирівнювати падіння цукру в крові. Тому жінки швидше, ніж чоловіки, починають нервувати і частіше хапаються за солодке. Надлишок вуглеводів в їжі призводить до перенапруження підшлункової залози. Продукти, що містять переважно цукор і крохмаль дешеві, рекламуються частіше і смачні. А ось білка, що легко засвоюється, в ранковому раціоні як правило не вистачає.
Різкий викид гормону інсуліну в кров після такої їжі наказує печінці виробляти в надмірній кількості холестерин. Адже 80% всього холестерину надходить не з їжею, а виробляється нами самостійно. Аномальний рівень інсуліну порушує гормональний баланс - це призводить до підвищеної в'язкості крові, руйнування артерій, придушення імунної системи, кістки втрачають кальцій. Небезпека цього процесу в тому, що ми не відчуваємо ніяких симптомів, поки не стає занадто пізно. Трапляється інфаркт або інсульт, кістки стають схожими на швейцарський сир, артерії закупорюються.
І хоча ми всі прекрасно знаємо про шкоду фастфуду, газованої води і т.п. , інстинкт відкласти запаси на чорний день дуже сильний, адже надлишкова глюкоза переробляється безпосередньо в жир. Небезпека в тому, що цей жир практично не витрачається при короткочасних навантаженнях. Тільки після години інтенсивних фізичних навантажень починається спалювання жиру в енергію. І можна скільки вгодно мріяти про нормалізацію ваги, але треба для цього щось зробити.
Зміни своє життя на краще!
Мене звать Людмила і я консультант з харчування. Вже 6 років я допомагаю людям стати стрункішими, покращити самопочуття та стати енергійнішими
Онлайн консультації, кожного дня 09:00 - 20:00
З радістю відповім на ваші запитання.
Telegram Viber +380951141154