Стрибкоподібна зміна концентрації цукру в крові веде до захворювань: діабет, хвороби серця, закупорка артерій, захворювання нирок, ожиріння, порушення імунітету, артриту, алергії. Інсулін дуже сильний гормон і одна з його функцій - видаляти з крові надлишковий цукор, даючи команду печінці переробляти його в жир.

В процесі еволюції склалося так, що організм запасає всю глюкозу, не пропускаючи ні молекули.
На раптове підвищення концентрації цукру в крові організм реагує моментально різким викидом гормонів, в першу чергу інсуліну - відбувається сверхкомпенсация. Саме тому через деякий час після солодкої їжі ми швидко починаємо відчувати почуття голоду, концентрація цукру в крові падає нижче норми. В результаті такого харчування спостерігається сонливість, запаморочення, втома, головний біль, дратівливість. Хочеться з'їсти що-небудь солодке.
Різкий викид гормону інсуліну в кров після такої їжі наказує печінці виробляти в надмірній кількості холестерин. Адже 80% всього холестерину надходить не з їжею, а виробляється нами самостійно. Аномальний рівень інсуліну порушує гормональний баланс - це призводить до підвищеної в'язкості крові, руйнування артерій, придушення імунної системи, кістки втрачають кальцій. Небезпека цього процесу в тому, що ми не відчуваємо ніяких симптомів, поки не стає занадто пізно. Трапляється інфаркт або інсульт, кістки стають схожими на швейцарський сир, артерії закупорюються.
Особливо схильні до таких перепадів жінки. Оскільки вони не мають запасів глікогену, тобто глюкози в м'язової тканини і печінці. Тому вони не можуть довго вирівнювати падіння цукру в крові. Тому жінки швидше, ніж чоловіки, починають нервувати і частіше хапаються за солодке. Надлишок вуглеводів в їжі призводить до перенапруження підшлункової залози. Продукти, що містять переважно цукор і крохмаль дешеві, рекламуються частіше і смачні. А ось білка, що легко засвоюється, в ранковому раціоні як правило не вистачає.
І хоча ми всі прекрасно знаємо про шкоду фастфуду, газованої води і т.п. , інстинкт відкласти запаси на чорний день дуже сильний, адже надлишкова глюкоза переробляється безпосередньо в жир. Небезпека в тому, що цей жир практично не витрачається при короткочасних навантаженнях. Тільки після години інтенсивних фізичних навантажень починається спалювання жиру в енергію. І можна скільки вгодно мріяти про нормалізацію ваги, але треба для цього щось зробити.
Зміни своє життя на краще!
Мене звать Людмила і я консультант з харчування. Вже 6 років я допомагаю людям стати стрункішими, покращити самопочуття та стати енергійнішими
Онлайн консультації, кожного дня 09:00 - 20:00
З радістю відповім на ваші запитання.
Telegram Viber +380951141154