Цікаві факти та поради
Скоротіть споживання алкоголю! Алкогольні напої - це порожні зайві калорії. Вони не містять поживних елементів, тому людина, навіть помірно вживає алкоголь, зазнає труднощів з підтриманням здорового ваги.

Споживання алкоголю уповільнює здатність організму спалювати жири: в першу чергу розщеплюється алкоголь (токсин), а надлишки калорій можуть перейти в жирову тканину. Алкоголь зневоднює організм і посилює апетит.
Крім того, споживання алкоголю зазвичай пов'язане з застіллям, а коли алкоголь послаблює почуття самоконтролю, зірватися на шкідливі продукти і переїсти стає набагато простіше. Що ж пити? Пийте багато води! Пам'ятайте про свою індивідуальної нормі води і випивайте не менш 2 літрів води в день.

Ми часто приймаємо спрагу за голод. Кожен раз, коли вам хочеться перекусити, випийте склянку води - і ви побачите, що потреба в перекус піде.

На відміну від решти їжі, яка надходить в наш організм, масла або рослинні жири не проходять фільтрацію в печінці, тому наші серце і судини беззахисні перед дією дешевих рослинних жирів.

Наскільки поганий жир може згубно позначатися на стані нашого організму, настільки корисними властивостями володіє жир хорший. Позитивний ефект від використання оливкового масла спостерігається при ревматоїдному артриті, а також з метою профілактики деяких видів онкологічних захворювань.
Оливкова олія корисна також для бактерій, що мешкають в нашому кишечнику.Для смаження краще використовувати тверді масла - вершкове або кокосове, вони володіють стійкістю до дій температури. Вільні радикали є однією з причин порушень в нашому організмі, вони прикріплюються до стінок судин, шкіри обличчя, нервовим клітинам.

В результаті руйнуються стінки судин, запускаються механізми старіння шкіри і розвиваються патології нервової системи.
Багаті клітковиною і кисломолочні продукти рекомендується включати в раціон в першій половині дня. З'їдаючи їх до обіду, шлунок налаштуватися на правильну роботу протягом всього дня. Не забувайте про важливість і необхідність здорового сніданку, прискорює обмін речовин після сну, восполняющего запас поживних речовин, а також надовго забезпечує почуттям ситості.
«При короткочасних фізичних навантаженнях в витрата йдуть тільки запаси глікогену. Ми можемо злитися, але жир з боків не йде так швидко, як нам хотілося б. Організм пильнує жирові запаси. Тому фізіологи рекомендують займатися спортом мінімум годину. »

Джулія Ендерс «Чарівний кішкивник». Чи реально це в довгостроковій перспективі?Сумніваюся.
«Погана робота шлунка і кішкивника викликає депресію, що відомо хворим на язву. Може бути, з усіх внутрішніх органів кішківник найбільше пов'язаний з мозком. » Академік Наталія Бехтерєва

Прості вуглеводи (рис, макарони, кекс) швидше виходять за межі шлунка. Білки і жири затримуються довше в шлунку. Шматок стейка може перебувати в шлунку до 6 годин, перш ніж перейде в тонкий кишківник. Тому нам так часто хочеться солодкого десерти, організм не хоче довго чекати поки підніметься концентрація цукру в крові. Вуглеводи дають швидке відчуття ситості, але воно триває не довго на відміну від споживання білків та жирів.
У людському тілі близько 70 трильйонів клітин! Крихітні молекули вітамінів приводять в рух обмін речовин в організмі людини.

За все життя людині потрібно всього 1 грам вітаміну В12, але від цієї речовини залежить наше життя. «Підвищена стомлюваність це як правило пов'язане з нестачею вітамінів.»

Клаус Обербайль «Вітаміни - зцілювателі». «Клітини нашого тіла постійно потребують вітамінів, які їм потрібні не раз в тиждень або навіть день, а щогодини, щохвилини, щосекунди.» Клаус Обербайль «Вітаміни - зцілювателі»
Стосовно алкоголю - один бокал білого сухого віна - найкраще прикрасить ваш вечір та спілкування з друзями. Все може бути ліками та все може бути отрутою. Один бокал не зашкодить вашому організму.

Не забувайте ретельно записувати спожиті напої та алкоголь в щоденник харчування! І потім зробите висновки самі.