Чому дієти не працюють

За мільйони років життя на Землі природа привчила всі живі істоти до створення запасів на період голодних часів з метою виживання. Якщо за сніданком або обідом ви починаєте їсти менше, організм отримує сигнал до економії резервів, тому жирові клітини закриваються на випадок тривалого обмеження в їжі. Енергія виходить із запасів глікогену в м'язах, печінці і крові. Організм сам себе закриває, а молекули жиру не раніше, ніж через тиждень отримають команду відправитися в клітини для виробництва енергії. Доречі яблука ( майже символ схуднення) на ніч це прямий шлях до зайвої ваги.
У перші два дні такого схуднення організм втрачає лише воду. Ви встанете на ваги і радієте швидкій втраті пари кілограмів ваги. Але цей успіх оманливий. Коли запаси глікогену для виробництва енергії закінчуються, організм починає витрачати білок з м'язів, приблизно 30 грам в день у дорослого мужчіни.Такою дієтою за 14 днів можна перетворити себе в руїну, 70 трильйонів клітин недоотримали поживних речовин і людина старіє на роки! Після повернення до звичайного харчування 10 г їжі дають прибавку у вазі від 5 до 8 грам.
Більшість дієт думає тільки про обмеження кількості їжі, а не про забезпечення її якості. А причини ожиріння не тільки зайвих калоріях. Перше - їжа така бідна корисними елементами, що організм просить все більше їжі. Друге - при мізерному харчуванні уповільнений обмін речовин. Людині не хочеться фізичної активності і виходить замкнуте коло. Жвавість організму відбувається з обміну речовин. Кожна жінка може тільки харчуванням і мінімумом навантажень добитися підтягнутості м'язів, Набравши норму м'язової маси ви будете здатні спалювати зайві калорії навіть в стані спокою.
Через три тижні після закінчення дієти ви знову досягаєте початкового ваги, а фізичний стан буде істотно гірше, ніж до дієти. Якщо обмежити всього на 25% від норми споживання вуглеводів з'являються: нервові розлади, дратівливість, депресія, кишкові розлади. При обмеженні в білку симптоми: випадання волосся, втома, ослаблення імунітету, потоншення шкіри, нервозність та інше. Брак вітаміну В6 веде до артритів, слабкості зору, порушень кровообігу.
Один з прикладів недолугих дієт є кавова, або пігулки на основі кави. Всі знають, що кава - це сечогінний напій. Тому один з принципів його дії - це виведення зайвої рідини з організму. Тобто ви втрачаєте воду, і маса тіла на деякий час дійсно може знизитись, але до яких печальних наслідків це може призвести!

Інший принцип роботи цієї дієти - це нібито спалювання великої кількості калорій. Дійсно, не так давно вважалося, що вживання кави призводить до збільшення споживання калорій. Однак недавно ці дослідження були спростовані.
Майже анекдотичним прикладом дієт є бананова дієта ( "поради з інтернету"). Цітую - "Незважаючи на те, що банани досить калорійні, в них дуже мало жирів. Завдяки цьому в організмі не відкладаються надлишки холестерину, що перешкоджає розвитку хвороб серцево-судинної системи. А вуглеводи, якими багаті банани, досить швидко розщеплюються, даючи організму велику кількість енергії." По-перше 90 % холестерину виробляє сам організм, по-друге яким чином взагалі "велика кількість енергії", що дає банан може сприяти зменшеню ваги.
Американська дієта - низькокалорійна дієта, що передбачає різке зниження в раціоні кількості спожитих жирів. Понеділок : Сніданок - міцна чорна кава або чорний чай. Вівторок, середа : Міцний чорний чай або кава з тостом. Четвер - чорний чай або кава з скибочкою сиру ( сайт - hydeem-doma). Такі тривалі сніданки прямий шлях до розладів в організмі та набору зайвої ваги. "Снідай як король" - ця мудрість підтверджена наукою.

Багато програм зниження ваги засновані на обмеженні калорій. Призводить це до того, що багато людей кидають цю справу, залишившись голодними, повними, з важкими наслідками від браку корисних нутрієнтів і зневоднення.
Якщо періодично знижувати і набирати вагу, це призводить до хвороб серця і ожиріння печінки. Вирішення цієї проблеми - перехід на збалансоване харчування, що призводить до зниження жирової маси тіла при підтримці м'язового обсягу і підвищення рівня енергії і швидкості обміну речовин.

Який же шлях вирішення цього питання ? Стати підтягнутим, енергійним, підвищити працездатність і поліпшити самопочуття - для того варто збалансувати свій раціон харчування. Формування звички правильно харчуватися, як і більшості звичок досягається за 21 день. Відчувати себе енергійним - це не привілей спортсменів або любителів бігу, ця здатність закладена в кожній людині природою!
Обмеження калорійності не може тривати довго. Як тільки ви кидаєте дієту і починаєте споживати нормальну кількість їжі, організм стає неспроможний справлятися із збільшеним надходженням, і ви швидко набираєте масу більшу, ніж до початку дієти. Повторювані цикли скидання маси з подальшим її набором негативно впливають на здоров'я, особливо щодо розвитку хвороб серця. Втрата маси на строгій дієті зовсім не означає, що ви втрачаєте жир. Щоб забезпечити себе речовинами, які не надходять з їжею, організм розщеплює не так жир, скільки м'язи. Відбувається зниження рівня метаболізму, так як саме м'язи споживають енергію в стані спокою.
З 70 трильйонів клітин нашого тіла немає жодної, яка може обійтися без вітаміну В2. Без підтримки рібофлавіну клітина гине.

Цей вітамін чутливий до світла. Якщо пляшка молока постоїть на світлі 3.5 години, в ній руйнується близько 70% молекул рібофлавіну. Якщо зберігати хліб, сир та інші продукти на світлі, вільні радикали знищують рібофлавін.
Часте запитання про нирки, чи зайва вода - зайве навантаження на нирки? Насправді, все з точністю до навпаки. Наші нирки можна порівняти з водяними млинами. Коли ріка повноводна, то і млини працюють на повну потужність, фільтрують рідину. А якщо річка обміліла (стали ми забувати про водичку), так і млини працюють повільніше, і оскільки така річка вже не така повновода, то по берегах цієї "річки" і збирається пісочок, шлаки, сміття всіляке. Коли річка була повноводна, вона легко виносила все сміття за межі організму, а обмілівши, втратила цю здатність - ось вам проста причина пісочку і камінчиків.
Зміни своє життя на краще!
Мене звать Людмила і я консультант з харчування. Вже 6 років я допомагаю людям стати стрункішими, покращити самопочуття та стати енергійнішими
Онлайн консультації, кожного дня 09:00 - 20:00
З радістю відповім на ваші запитання.
Telegram Viber +380951141154